June 6, 2013
Here are the spring All-Tri County Conference teams

Here are the spring All-Tri County Conference teams that were submitted to The Bee. For corrections or omissions, please e-mail bpaterson@sacbee.com

SOFTBALL
Defensive MVP: Angelica Dark, Pioneer.
Offensive MVP: Kelsey Goodner, Woodland.
All-League: Cailin Garmon, Inderkum; Tori Bellin, Rylie Carlier, Gabriela Davis, Angelica Navarro, Pioneer; Mikayla Brown, Kaitlyn Combo, Ahlee Paterno, River Valley; Kiley Bair, Kaylee Davis, Bailey Lerch, Rachel Tadlock, Woodland; Chelsea Braun, Anjelica Cisneros, Yuba City.

GIRLS SOCCER
Offensive MVP: Hailey Maxwell, Inderkum.
Defensive MVP: Stacy Larson, Natomas.
All-League: Ivarie Bourrage, Danielle McCarthy, Cierra Quintana, Makayla Ruvalcaba, Maia Torres, Inderkum; Evelyn Cordero, Victoria Gutierrez, Natomas; Ally Martin, Tanya Rodriguez, Pioneer; Princessa Ceja, Jazzmyne Garcia, Jackie Koch, Lizzie Milner, Karinna Recendez, River Valley; Stephanie Doss, Brianna Hernandez, Cheyenne Romero, Alli Ward, Woodland; Cassidy Fix, Yuba City.

BOYS TENNIS
MVP: Jacob Farmer, River Valley.
All-League: Cole Arthur, Hugo Hernandez, Chance Konkaem, Pioneer; Merrick Mooshian, Alan Wu, Woodland; Ceasar Gutierrez, Inderkum; Josh Fuii, Chris Oliver, River Valey; Jordan Kuphaldt, Charlie Poukish, Jared Seamons, Yuba City.

BOYS TRACK AND FIELD
MVP: Kris Sapp, Inderkum.
All-League: Christopher Garmon, Dejon Joseph, Brian Payne, Jr., Inderkum; Jose Aranda, Pioneer; Swarnjit Boyal, Devin Cates, River Valley; Doug Coman, Brett Ibbetson, Devin Jones, Lee Roberson, Aric Strohmeyer, Woodland; Tyler Mayhew, Louis Mowers, Chandler Wilkerson, Yuba City.

GIRLS TRACK AND FIELD
Co-MVP's: Mackenzie Arnold, River Valley; Ashton Kershner, Pioneer; Melissa Mahoney, Woodland.
All-League: Whitney Erby, Jonell Offray, Inderkum; Kathleen Davis, Pioneer; Shagun Bali, Imani Bierly, Harkiren Everest, Courtney Massengale, Ashley Sidhu, Daya Wilson, River Valley; Berlinda Cato, O'Naria Perez, Blayne Shoffit, Woodland.

BOYS GOLF
MVP: Connor Estrada, Yuba City.
All-League: Adrian Vargas, Inderkum; Peter Chavez, Pioneer; Jordan Davis, Kyle Gash, Steven Spatafore, Lucas Vaughn, River Valley; Riley Horan, Yuba City.

BASEBALL
Offensive MVP: Stewart Bradley, River Valley.
Defensive Co-MVP's: Chandler Eden, Yuba City; Thomas Galart, Pioneer.
Damon Bugarin, Wesley Estes, Justin Noreen, Devin Pettengill, Yuba City; T.J. Dove, Ricky Ramirez, Steve Robinson, River Valley; Justin Carlier, Robert Daugherty, Marcus Vidales, Pioneer; Josh Cardoza, Trevor Young, Woodland; Carl Anderson, Austin Thurman, Inderkum; Eduardo Rodrigues, Natomas.

BOYS SWIMMING AND DIVING
MVP: Benson Marcum, Woodland.
All-League: Keegan Lammert, Brody Paulo, Scott Reusser, River Valley; Tyler Linsenbach, Kaymin McClenahan, Ray Whitney, Woodland; Connor Cunningham, Tyler Gilderoy, Hukam Nijjar, Taylor Pina, Tyler Pina, Yuba City.

GIRLS SWIMMING AND DIVING
MVP: Claudia Guillory, River Valley.
All-League: Kelly Neal, Alina SIlva, Pioneer; Erica Bellenfant, Ellizabeth Heise, Chelsea Nokes, Cynthia Rice, Jessica Ruiz, Allison Sawyer, River Valley; Emily Borchard, Woodland; Megan Harold, Auddrey Kitchen, Yuba City.



About the Prep blog

Bee staff writers Joe Davidson and Bill Paterson provide news, analysis and insight on the area high school sports scene in their Prep Blog. Have a question to ask them? Send them an email any time at jdavidson@sacbee.com or bpaterson@sacbee.com.

Subscribe to Sports Breaking News alerts

Find us on Facebook

Prep Blog on Twitter

Follow "sacbee_preps" and "Sb_joedavidson" on Twitter

November 2013

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Monthly Archives